Tandiné Mosgai Andrea és Tandi Tibor

Önéletrajz

TANDINÉ MOSGAI ANDREA

néptáncpedagógus

Munkahely: ANK Művészeti Iskola, Pécs, Apáczai körtér 1.

1988-ban végeztem a Kaposvári Tanítóképző Főiskola Szekszárdi kihelyezett Tagozatán óvodapedagógus szakon, majd a Magyar Táncművészeti Főiskolán 1992-ben néptáncpedagógus szakon.

Táncpedagógusként dolgoztam 1997-től a Szieberth Róbert Általános Iskolában, ahol néptáncot tanítottam, és vezettem a SZIBIROBI Majorette Együttest.

1998 óta dolgozom az ANK Művészeti Iskolában és az I. Számú Általános Iskolában néptáncpedagógusként.

2000 óta, a kezdetektől veszek részt a Táncoló Egyetem® munkájában.

2000 szeptemberétől a Pécsi Művészeti Szakközépiskola néptánc tanára vagyok.

Majorette-oktatással továbbra is foglalkozom, jelenleg junior és felnőtt együttesem működik az ANK-ban, amelyek több országos versenyen kaptak első díjat, illetve lettek országos bajnokok.

Táncosként a Vasas Izzó Táncegyüttesben táncoltam, majd a Mecsek Táncegyüttesben töltöttem tíz évet. Budapesten három évig táncoltam az Állami Népi Együttes Stúdiójában, amelyet Tímár Sándor vezetett.

Elérhetőség:

tel.: 20/366-8364

e-mail: tandinem@chello.hu

TANDI TIBOR

A magyar néptánccal már felnőttként, munka mellett ismerkedtem meg. Táncos pályafutásomat 1985-ben a szabadkai Népkör ME-ben kezdtem, ahol öt évet táncoltam. Közben 1987-88-ban C kategóriás, 1989-91 között B kategóriás néptáncoktatói tanfolyamra jártam. „Népkörös” koromban kezdtem táncoktatással foglalkozni, az utánpótlás csoportnak tartottam próbákat. 1989-ben Nagy István barátommal megalakítottuk az első saját csoportunkat a szabadkai Lányi Ernő Művelődési Egyesület keretein belül. 1991-ben Pécsre költöztem. Ekkor a Mecsek Táncegyüttes próbáit látogattam. 1992-ben a pécsi Szieberth Róbert Általános Iskolában tanítottam néptáncot órarend szerint. 1992-93 között a pécsi Mecsek Táncegyüttes utánpótlás csoportját vezettük feleségemmel, Tandiné Mosgai Andreával. 1992-95 között a pécsi Szieberth Róbert Általános Iskolában tanítottam csoportokat, 1995-től 1998-ig a bólyi tánccsoportot vezettem.

2000 januárjától a Birjáni Néptánccsoport vezetője vagyok.

2000-től (a projekt kezdetétől) a Pécsi Tudományegyetem Táncoló Egyetem® néptánc kezdő és fellépő kurzusait vezetjük feleségemmel közösen.

2004 nyarától nemzetközi majorette pontozóbíró, 2004 szeptemberétől az Európai Majorette Szövetség elnökségi tagja vagyok.

Elérhetőség:

tel.: 30/90-28-915 vagy 20/411-26-76